Nieuws & Achtergronden
We zouden zo graag wat meer bijkijks hebben!
De Ooievaarsrun komt er weer aan!
De Haagse stichting Evenementen Voor Gehandicapten, oftewel EVG, organiseert dit jaar voor de vierentwintigste keer op rij de Ooievaarsrun. Deze inmiddels bekende colonne van trucks en andere bijzondere voertuigen doorkruist op zaterdag 11 september het Westland.
door webreporter Els van der Valk
Nog een beetje brak na een geweldige Westland Reünie, laat ik me op maandagochtend informeren door bestuurslid Ruud van der Zwan. Ruud is jarenlang werkzaam geweest bij de visafslag in Scheveningen. De laatste jaren is hij vooral op pad in binnen en buitenland. Hij is medeverantwoordelijk voor de inkoop van vis. Een belangrijk onderdeel daarvan is de maatjesharing. Na het opwekkende kopje koffie kan ik me wat beter concentreren op de informatie die Ruud me geeft. Zo weet ik nu dat de haring maar een geringe periode, vanaf de maand mei, het perfecte vetgehalte heeft voor consumptie als maatjesharing. Namelijk tussen de vijftien en vijfentwintig procent. Degenen onder ons die op hun gewicht of cholesterolgehalte moeten letten, kunnen de haring beter wat later in het seizoen nuttigen. Het vet is grotendeels voor de kuit bestemd. Als die geworpen is, kunnen we spreken van haring light. U ziet het, ook de haringindustrie speelt in op de behoefte van de consument.
Vrijwilligers en sponsors
Waar het in feite allemaal om draait, is om gehandicapten een leuke dag te bezorgen. Dat dit gewaardeerd wordt blijkt wel uit het grote aantal deelnemers dat zich ieder jaar weer opgeeft voor dit evenement. Voor hen is het belangrijk om verzekerd te zijn van een plaatsje op de bijrijdersstoel. Het mooiste is natuurlijk om ieder jaar in een ander voertuig terecht te komen. Op die manier komen er foto’s van brandweerauto’s, ambulances en trucks aan de betreffende muren te hangen. Met daarin een stralende deelnemer en misschien wel een nòg stralender begeleider of chauffeur! Deze foto’s worden aan het begin van de rit belangeloos door een sponsor gemaakt.
Het hele gebeuren is trouwens van sponsoring en vrijwilligers afhankelijk. Gelukkig dragen heel veel bedrijven en enthousiaste mensen ieder jaar weer hun steentje bij. Hoewel dit evenement oorspronkelijk een Haags initiatief is, is de invloed van het Westland erg groot. Ongeveer tachtig procent van de trucks zijn van Westlandse komaf.
Publiek
Omdat het voor de deelnemers natuurlijk fantastisch is als er veel mensen langs de kant van de weg staan, zou het leuk zijn als we langs deze weg een heleboel mensen op de been krijgen. Het is zeker de moeite waard om te gaan kijken. Er rijden maar liefst 300 voertuigen mee! Omdat dit in het verleden nogal wat oponthoud in het verkeer veroorzaakte, worden de auto’s opgesplitst in vier groepen van vijfenzeventig voertuigen.
Deze colonnes vertrekken respectievelijk om 10.00 uur, 11.30 uur, 13.00 uur en 14.30 uur vanaf Kerketuinen in Den Haag en komen ongeveer twee uur later aan, bij de Visafslag, 1e Binnenhaven te Scheveningen. Al voor de tweeëntwintigste keer wordt hier tijdens en na de rit een fantastisch feest geörganiseerd voor de deelnemers.
Routebeschrijving Ooievaarsrun 2010
Start Den Haag:
Kerketuinenweg
Zichtenburglaan
Meppelweg
Lozerlaan
Erasmusweg
Poeldijkseweg
Wateringseweg
Poeldijk:
Zuiderweg
Vogelaer
Kwintsheul:
Middelbroekweg
Naaldwijk:
Burg. Elsenweg
Oranjesluisweg
’s-Gravenzande:
Maasdijk
Wouterseweg
Naaldwijkseweg
Galgenweg
Naaldwijk:
Kruisbroekweg
Middelbroekweg
Wippolderlaan
Den Haag:
Lozerlaan
Ockenburgstraat
Kijkduinsestraat
Machiel Vrijenhoeklaan–
Sportlaan
Segbroeklaan
Houtrustweg
Westduinweg
Zeesluisweg
Treilerdwarsweg
Vissershavenweg
Strandweg
Schuitenweg
Strandweg
Adriaan Maasplein
Visafslagweg Eindpunt
PROGRAMMA TRIPLE OOIEVAARSRUN 11 september 2010
KERKETUINENWEG
10.00 uur Run 1
Het startschot wordt gegeven door de heer R. Baldewsingh, Wethouder van Volksgezondheid, Duurzaamheid, Media en Organisatie en stadsdeelkantoor van Escamp
11.30 uur Run 2
Het startschot wordt gegeven door de heer E. Feenstra, projectleider herinrichting Kerketuinenweg van de Dienst Stadsbeheer
13.00 uur Run 3
Het startschot wordt gegeven door de heer F. Zuijderwijk, programmamaker bij RTV West
14.30 uur Run 4
Het startschot wordt gegeven door de heer P. Kloppenburg, teamleider Motor BegeleidingsTeam
De start wordt opgeluisterd door draaiorgel Richard.
VISAFSLAG SCHEVENINGEN
12.00 uur Aankomst run 1
13.30 uur Aankomst run 2
15.00 uur Aankomst run 3
16.30 uur Aankomst run 4
De runs worden binnengehaald door Feestkapel ‘de Blaasbalgen’
Presentatoren in de visafslag: Gerard van Croonenberg en Ed Snabel
11.30 - 12.00 uur Disco
12.00 - 18.00 uur Schminken, clowns, luchtkussen en andere spelen
12.00 - 12.30 uur Blaasbalgen
12.30 - 13.30 uur Disco
13.30 - 13.45 uur Edwin van Bergenhenegouwen
13.45 - 14.30 uur Blaasbalgen
14.00 - 17.00 uur Broodjesbuffet
14.30 - 15.00 uur Disco
15.00 - 15.30 uur Blaasbalgen
15.30 - 15.50 uur Jimmy ter Meulen
15.50 - 16.00 uur Disco
16.00 - 16.30 uur Blaasbalgen
16.30 – 16.50 uur Jimmy ter Meulen
16.50 - 17.00 uur Disco
17.00 - 17.30 uur Rene van Beeten
17.15 - 19.30 uur Warm buffet
17.30 - 19.30 uur Disco
19.30 - 20.00 uur John Medley
20.00 - 20.30 uur Disco
20.30 - 21.00 uur Dutch Diana Ross
21.00 - 21.30 uur Disco
21.30 - 22.00 uur Imca Marina
22.00 - 22.30 uur Disco
22.30 uur Einde programma
Meer over dit evenement
Ooievaarsrun wordt steeds groter ( 12-09-2010 )De Ooievaarsrun komt er weer aan! ( 18-08-2010 )


