Patijnenburg
Patijnenburg
Monumentendag bij Heilige Geest Hofje
De medewerkers van Patijnenburg beschikken over vele kwaliteiten. Veel Westlandse bedrijven maken gebruik van hun diensten en Het Hele Westland is er daar één van. Edith Overkleeft is voor www.hethelewestland.nl bezig als special webreporter. Zij plaatst teksten op www.hethelewestland.nl waarin ze nieuws en achtergronden uit het Westland en uit de wereld van Patijnenburg brengt. Deze keer: Monumentendag bij Heilige Geest Hofje.
door special webreporter Edith Overkleeft
Ook dit jaar zal het Heilige Geesthofje in al haar glorie te bezichtigen zijn tijdens de Monumentendag op 11 september. Ook zullen er door Nurit van den Ende joodse liederen ten gehoren gebracht worden. Dit doet zij samen met Gerard en Lia Bal en Marjorie Litjens. De voormalige synagoge is een ruimte waar men de sfeer nog steeds proeft van hoe het toen was.
Door de joodse liederen die ten gehore gebracht worden, lijkt het net of je in het joodse land bent en voel je wat deze mensen toen voelde en hoe zij de muziek ervaren. De voormalige synagoge is op zaterdag 11 en zondag 12 september geopend van 10.00 uur. U wordt dan verwelkomd met een kopje koffie of thee en om 10.30 tot 11.30 uur word er de joodse muziek ten gehore gebracht. Van 12.00 uur tot 13.30 uur kunt u met Harry Groenewegen een wandeling maken langs verschillende Joodse Punten die in Naaldwijk nog te zien zijn. Van 14.00 uur tot 15.00 uur kunt u dan weer uitrusten bij de heerlijke klanken van de joodse muziek die Nurit van den Ende ten gehore zal brengen in de voormalige synagoge. Om 16.30 uur is dan de sluiting van deze heerlijke uren die u meevoeren naar de joodse bevolking en hun muziek.


