Welkom | Registreren | Inloggen | Help | Contact
zaterdag 04 februari 2012

Sport

 Verburch verrast PSV en zichzelf
Verburch verrast PSV en zichzelf
Geplaatst op: 12-04-2010 om 21:40 uur
Verburch bezorgt Internos feest

Westlands handbalnieuws

Eerste divisie dames

Westlandia - BEVO

Westlandia begon goed tegen het hoog geklasseerde Bevo uit Panningen, het kwam op  2-0 via Anja Berendse en Mariska Kornet. De levensgevaarlijke cirkelspeelster, Tessa Timmermans van Bevo, trok de stand al heel snel gelijk. Tot 4-4 ging het gelijk op maar daarna maakte Westlandia teveel fouten.

Tessa Berendse en Jenny v.d. Hoeven wisten voor Westlandia wel te scoren maar Bevo nam niet geheel onverdiend een 5-9 voorsprong, in een periode waar in de Naaldwijksen zelf nog 2 strafworpen misten.  Niki Molenaar die vanwege haar studie afscheid moet nemen van Westlandia scoorde nog wel 2 fraaie doelpunten, maar dat nam niet weg dat Bevo nog uitliep naar 7-13 voor de rust.

Coach Herman Schaap, maakte zich vooral boos over het vertoonde spel van z'n eigen ploeg en het moet gezegd: Westlandia kwam goed uit de kleedkamer. Via Jenny v.d. Hoeven, Anita v.d. Ven en de goed spelende Mariska Kornet, kwamen de Westlandse dames dichterbij. De verdediging zat beter dicht en er was weer beleving. Op tijd schrokken de Limburgse dames weer wakker en wisten uiteindelijk toch overtuigend te winnen 21-30.

Herman Schaap was over het geheel genomen niet tevreden en gaf aan dat eigenlijk heeft de wisselvalligheid Westlandia het hele seizoen parten heeft gespeeld. Schaap: "Dit moet volgend seizoen zeker anders, want de 9e plaats is voor ons veel te laag".

Hoofdklasse B dames

Hellas 2 - VELO 1

Velo begon te slap aan de wedstrijd met het gevolg dat  ze binnen no-time met 3 doelpunten achter stonden. Uiteindelijk was de ruststand 16-15. Aanvallend werd er veel gescoord. Verdedigend waren er een aantal meiden niet bij de les. Tijdens de wedstrijd liep VELO nog 2 blessures op:  Femke Dekkers en Sabrina van der Goes moesten geblesseerd uitvallen. Twee minuten voor tijd kreeg Tamara Beukers nog een elleboog tegen haar neus. Gevolg bloedneus en misschien nog erger. Dat is op dit moment niet bekend; ze is bij de EHBO geweest maar door de zwelling is niet zichtbaar wat het gevolg is.

Maaike van der Zanden en Tamara Beukers speelden een goede pot. Beide teams hadden kunnen winnen. De 'gelukkige' won uiteindelijk met 28-27. En dat was in dit geval Hellas.

 

Verburch - PSV

In Poeldijk werd de wedstrijd Verburch – P.S.V. gespeeld. De druk ligt hoog, vooral voor de Eindhovenaren. Als P.S.V. wint, heeft zij, na een beslissingswedstrijd tegen Internos, nog kans op kampioenschap. De dames van Internos zaten dan ook vol verwachting in de Van der Valk-sporthal in Poeldijk. Want als P.S.V. verliest, promoveren zij naar de Eerste divisie.

Na beginsignaal nemen de dames van PSV gelijk de leiding (0-1), maar dit duurt niet lang. De dames van Verburch spelen geroutineerd en vol overgave en komen dan ook snel op voorsprong (7-2). Met rust staan de dames van Verburch, geheel onverwacht, voor met 15-9. De kansen worden goed benut en het publiek gaat uit zijn dak!

Na de rust gaat PSV mandekking geven op de linkeropbouwspeelster van Verburch (Carmen Riepe). Samen met Michelle v/d Knaap (rechteropbouw) heeft zij in de eerste helft veel ballen raak geschoten. Verburch weet goed hoe zij hierop moet reageren en blijft scoren. Toch wordt het nog even spannend bij een stand van 24-22 en nog negen minuten te spelen.

Drie minuten voor het einde vindt er een publiekswissel plaats. Tamara van Oppenraaij - van Nierop neemt na 23 jaar handbal afscheid. Deze afscheidswedstrijd heeft zij mooie reddingen en een fantastische inzet getoond om elke bal te willen stoppen. Ook Miriam Broch mag in de laatste minuut nog even meespelen. Een knieblessure aan beide knieën heeft haar in november genoodzaakt te stoppen. De wedstrijd wordt afgesloten met een knappe overwinning van Verburch (30-25). De dames van Internos juichen het hardst. Zij zullen promoveren. Na het laatste fluitsignaal neemt Verburch afscheid van trainer/coach Wim Jautze.

   Tags: Sport handbal

Reageren op dit artikel

Log dan in of registreer u nu.

Uitagenda