19.6 °C
Westlands Weer
zonnig
Windrichting ZW
Windsnelheid 2
Welkom | Registreren | Inloggen | Help | Contact
woensdag 23 mei 2012

Sport

 Archieffoto
Archieffoto
Geplaatst op: 08-08-2010 om 09:00 uur
Datum evenement : 07-08-2010 om 00:00 uur

Westlands goud voor Sir Kali in De Lier

Het was nat, zeer nat, zaterdag 7 augustus in de Lierse Hoofdstraat tijdens de jaarlijkse kortebaandraverij. Bij de aanvang rond 14.00 uur leek het toch zeer talrijk opgekomen publiek te gaan genieten van een spannende strijd, waarbij de winnaar 2009 Timothy’s Way het tegen Volann d’Orange in het eerste paar meteen voor vuurwerk zorgde. Even later, in de stromende regen, liet hij het lelijk zitten en speelde geen verdere rol meer. Gelukkig trad de latere winnaar al gelijk daarna op en bond hij zijn tegenstander aan zijn zegekar.

Het parcours werd in de stromende regen steeds zwaarder. Het hele seizoen kan de primus interparis van de kortebaan races Aad Pools geen potten breken. Ook met de 2e van 2009 Watch this Diamond haalde hij de laatste 6 niet. Slechts een troostprijsje behaalde hij met door de Westlandse Rising Hope-stables aangekochte Montenara, die in Wateringen toch iets beter presteerde.

Zoals de paarden in de afvalrace afvielen, hield het publiek voor gezien, omdat de stromende regen het bezoek niet veraangenaamde voor zo’n mooi zomers evenement. Slechts de echte fans bleven de halve finale en finale trouw aan de harddravende viervoeters. Omdat het zand van de stenen afspoelde en reparatie dan geen zin heeft, duurde de finale extra lang. Hoewel dat niet de intentie was van de rijders, moesten zij wel besluiten het hoefbeslag van de finalisten aan te passen aan de veranderde weersomstandigheden.
De spannende finale was een kamprit: Sir Kali met Wim van der Mespel op de sulky bleef Super TD Limburgia (Ruud Pools op de sulky) voor en pakte het goud. Pools was voor het eerst weer terug in dit circuit, waar hij een paar jaar werd gemist vanwege het ontbreken van wat goede talenten en zijn pijlen meer richtte op de langebaan. Wim van der Mespel werd in De Lier derde met Jupiter Diamant.

Reageren op dit artikel

Log dan in of registreer u nu.

Uitagenda