20.4 °C
Westlands Weer
zonnig
Windrichting WZW
Windsnelheid 2
Welkom | Registreren | Inloggen | Help | Contact
woensdag 23 mei 2012

Sport

 Wethouder Jan Bogaard doet de eerste zet voor Martijn van Ijzendoorn uit Wateringen.
Wethouder Jan Bogaard doet de eerste zet voor Martijn van Ijzendoorn uit Wateringen.
Geplaatst op: 16-12-2010 om 09:30 uur

Goed begin voor Nederland op WK Dammen

Het Nederlandse team is het wereldkampioenschap dammen voor junioren en meisjes zeker bij de jongens goed begonnen. In het viersterren Fletcher Hotel-Restaurant Carlton in Naaldwijk behaalde de twaalfkoppige nationale afvaardiging in totaal zestien punten. Het toernooi wordt dinsdag 21 december afgesloten.

Bij de junioren deed de topfavoriet Roel Boomstra uit Emmen goede zaken. Hij was wel tevreden over zijn partij tegen de derde Rus Evgeni Viazikov die in de omsingeling een schijf afhandig werd gemaakt. De tweede Drent, Wouter Sipma, nam de Pool Marius Slezak combinatief te grazen. Brabander Thijs van den Broek forceerde min of meer de winst tegen de Wit-Rus Aleksei Kunitsa. De 13-jarige Wateringse local hero Martijn van IJzendoorn, met een wild card tot dit WK toegelaten, ontving na zijn keurige overwinning op de Pool Mateusz Piatek een schouderklopje van begeleider grootmeester John van den Borst. De Delftse reservespeler Frerik Andriessen kreeg een kansrijk eindspel tegen Uladzislau Valjuk maar de piepjonge Wit-Rus ontsnapte behendig. DC IJmuiden-speler Feroz Amirkhan bereikte niets tegen de Pool Wladyslaw Daliga remise. De tweede favoriet voor de eindzege, het voormalige Russische wonderkind Ainur Shaybakov weefde de Surinamer Arief Salarbaks al snel in een matnet.

Meisjes
Bij de meisjes ontfutselde de Nederlandse jeugdkampioene Karlijn Overes een schijf van landgenote Denise van Dam. Mei-Jhi Wu, die onderweg naar Naaldwijk met vriend Pim Meurs nog in de file had vastgezeten, kende geen problemen met  Parvez Sohi uit India. Heike Verheul verzuimde zichzelf loon naar werken te geven tegen de niet van opgeven wetende Laura Timmerman. De op het laatste moment ingevallen Esther van Muijen won verrassend een schijf van de Russin Julia Valeeva maar liet zich daarna nog de kaas van het brood eten. De tweevoudige titelhoudster Matrena Nogovitsyna uit de Oost-Siberische diamantstad Jakoetsk verspeelde een punt aan de taaie Poolse Arleta Flisikowska.

De openingsceremonie werd met djembé en doumdoum oorverdovend opgeluisterd door de percussiegroep Tougou’dougou. Het organiserende WK-comité van de stichting The Hague Open kreeg veel complimenten van KNDB-voorzitter Johan Haijtink, toernooidirecteur jeugd van de werelddambond FMJD Johan Demasure en ook van de Westlandse sportwethouder Jan Bogaard die zowel voor Nogovitsyna als voor Van IJzendoorn de eerste zet speelde. Demasure maakte bekend dat naar alle waarschijnlijkheid volgend jaar in Mongolië het jeugd-WK alle categoriën wordt verspeeld.

   Tags: Sport dammen WK junioren

Reageren op dit artikel

Log dan in of registreer u nu.

Uitagenda