sport
87.055 Stenen voor een nieuw complex
Aan de Noordweg in Wateringen is een aantal jaren gebouwd aan de vernieuwing van het sportcomplex van VELO. Wateringen beschikt na de voltooiing weer over een up-to-date multifunctionele accommodatie.
door Hans Boeters
Jaren geleden is begonnen met plannen maken om het sportcomplex weer geschikt te maken voor de 2700 leden van VELO. Ook de ouderen van Wateringen vinden wekelijks tweemaal onderdak in de kantine. Vele jaren geleden begonnen in een hoekje en al jaren zit de kantine elke keer bomvol met 65-plussers. In juni 2009 werd door Piet Vijverberg de eerste paal geslagen. Een jaar later was de tweede sporthal en een nieuwe dojo een feit.
Super vrijwilligers
Na het Holland Feest in mei 2010 is door vele vrijwilligers een tijdelijke kantine in de oude sporthal gerealiseerd. In twee weken tijd werden daar een complete kantine met keuken en vergaderruimtes gebouwd. Op de vrijwilligersavond is deze in juni 2010 door Tante Jo geopend, de oh´s waren niet van de lucht. De tijdelijke kantine werd door een ieder mooier gevonden dan de bestaande kantine, die kort daarop gesloopt werd.
De vrijwilligers hebben onlangs ook de laatste hand gelegd aan het straatwerk van het terras en de bouw van een entreehokje. VELO had tevens een bouwcommissie waar dag en nacht een beroep op gedaan kon worden. Het feit dat de meeste leden ook in de dagelijkse werkzaamheden te maken heeft met bouwprojecten is voor VELO een grote plus gebleken.
Financiën
Het gehele project heeft om en na bij zes miljoen euro gekost. De gemeente heeft een jaren geleden al een subsidie van 1,3 miljoen toegezegd. VELO heeft zelf de lat gelegd op 1,3 miljoen zelfwerkzaamheid (hiervan is inmiddels 1 miljoen Euro binnen). Het restant wordt bij een tweetal banken geleend. Hoewel VELO nog bijna drie ton moet ophalen is er het rotsvaste vertrouwen dat het gaat lukken. Door onder andere het economische tij gaat het echter niet zo snel als verwacht. Derhalve worden enkele afrondende werkzaamheden (bijvoorbeeld het afwerken van de muren van de oude sporthal) nog niet uitgevoerd. Zonder problemen kunnen deze werkzaamheden later worden uitgevoerd.
Het resultaat
De ruim 87,000 stenen staan rondom een nieuwe dojo, een tweede sporthal, een aantal extra kleedkamers en een nieuwe kantine met daarop diverse vergaderruimtes. Tevens zijn er, uniek voor de regio, een tweetal kunstgrasvelden voor de handbalafdeling aangelegd. Dit kunstgras zal in de toekomst ook bij andere verenigingen worden aangelegd. Regelmatig wordt er geïnformeerd bij VELO naar het hoe en wat over het kunstgras. In Zweden wordt er al heel veel gehandbald op deze ondergrond.
Met ingang van dit schooljaar is er ook een naschoolse opvang gestart en start na de herfstvakantie huiswerkbegeleiding in een van de ruimtes. Tevens zijn de ruimtes te huur voor vergaderingen of presentaties. Uiteraard met volledig professionele ondersteuning op het gebied van catering. Wateringen is met recht een multifunctionele ruimte rijker.
Open dag
Omdat VELO met recht trots is op het complex wil ze het zaterdag 1 oktober aan iedereen presenteren. Vanaf 10 uur laten alle VELO-afdelingen hun activiteiten zien. Zo gaan de badminton en volleybal wedstrijden spelen waarbij publiek van harte welkom is. De handbaltak organiseert voor elke jeugdgroep trainingen en heeft ´s middags een wedstrijd tussen het nieuwe heren en het oude herenteam. De jeu de boules heeft een open toernooi, de afdeling ryhu ha houdt demonstratietrainingen van de diverse sporten. De damclub presenteert zich evenals de voetbalafdeling. Om 5 uur het eerste team tegen 100 leden uit de F-jeugd. Real Madrid heeft dit enkele weken geleden ook gedaan, hetgeen een schitterend gezicht was. De fietstoerclub die wekelijks vanaf VELO start zal u ook uitdagen.
Kortom, kom zaterdag een kijkje nemen aan de Noordweg. Advies: kom op de fiets!
Meer in Sport
Jeugdtoernooi bij WWVRus bereikt hoofdtoernooi Brussel
8e editie Jumping Maassluis groot succes!
ONDO klaar voor NST en NK 1-1
Tafeltennissers TOG pakken Westlandse prijzen


