Sport
Atleet Willem Lenting naar Europacup Cross
‘Super wedstrijd om te mogen lopen’
De Honselse atleet Willem Lenting neemt komende zaterdag deel aan het Europacup cross voor clubteams in het Spaanse Casetellón. Hij gaat erheen met zijn clubmaten van Haag Atletiek. De Haagse atletiekvereniging dankt haar deelname aan de winst in het ploegenklassement op het NK cross in Tilburg afgelopen jaar. “We zijn met een ploeg van vijf personen, waarvan er minimaal vier de finish moeten halen. Voor ons is het hardlopen ‘gewoon’ een hobby, dus het is super dat we zo’n wedstrijd mee mogen maken”, glundert Lenting. “We lopen straks tussen de Europese top, zo’n kans krijg je nooit meer.”
Landen
De overwinning op het NK haalden de lopers van Haag Atletiek nog met Khalid Choukoud en Thomas Poesiat in hun midden. Zij zijn er komend weekend echter niet bij. Poesiat is naar een andere vereniging overgestapt en Choukoud is op trainingsstage. “Ja, we gaan die twee sterke lopers wel missen, maar we gaan natuurlijk ook zelf ons best doen. Er doen 24 landen mee. Ik weet dat België en Spanje hele goede lopers hebben, dus het gaat lastig worden. We gaan er gewoon heel erg van genieten!”
Risico
Vanwege een vervelende hamstringblessure heeft Lenting beperkt kunnen trainen voor de cross. “Sinds de zomervakantie vorig jaar had ik last van mijn hamstring. In november heb ik voor het eerst weer een wedstrijd gelopen en dat ging lekker. Sinds twee maanden ben ik weer 100% fit en ik heb ik hard kunnen trainen. Voornamelijk in de duinen bij Den Haag, om dat cross-gevoel na te bootsen. Om geen risico te lopen, heb ik verder geen wedstrijden gelopen. De Wollebrandcross sloeg ik bijvoorbeeld over, om zeker fit te zijn voor de Europacup cross.”
Meer in Sport
Jeugdtoernooi bij WWVRus bereikt hoofdtoernooi Brussel
8e editie Jumping Maassluis groot succes!
ONDO klaar voor NST en NK 1-1
Tafeltennissers TOG pakken Westlandse prijzen


