Uit & Cultuur
Het gedenkbord Wateringen 1940-1945
Wethouder Arne Weverling (cultuur), onthulde maandag het gedenkbord Wateringen 1940 -1945. Het bord is bevestigd aan de gevel van het nieuwe appartementencomplex dat op de plaats van de voormalige St. Jozefschool is gebouwd. Op initiatief van onder meer Maxim van Ooijen van de Historische Werkgroep Oud -Wateringen & Kwintsheul en gemeente Westland is dit gedenkbord tot stand gekomen.
1932 -1975
Vanaf 1932 stond, op de plaats waar nu het huidige appartementencomplex ‘De Meesters’ staat, het katholieke verenigingsgebouw De Bond, welke in 1975 werd afgebroken. In de hongerwinter van 1944-45 heeft De Bond een belangrijke rol gespeeld. Door de gaarkeuken, die in De Bond was gevestigd, werd op een illegale manier aan de kinderen van Wateringen extra voedsel verstrekt. Daardoor zijn veel kinderen gered.
Na de sloop van De Bond, stond hier de R.K. Jongensschool St. Jozef, welke in 2004 werd afgebroken. Nu is er een nieuw appartementencomplex in de plaats gekomen.
Meer over dit evenement
Het gedenkbord Wateringen 1940-1945 ( 27-04-2010 )Open Huis oud De Lier ( 23-04-2010 )


