Uit & Cultuur
Veel belangstelling Varend Corso
Met een bezoekersaantal 330.000 kan het Varend Corso Westland terugkijken op een zeer succesvol weekend. Het thema ‘Vreemde Vogels’ bleek een uitstekende keuze en stond garant voor spectaculaire arrangementen en fantasievolle figuratie. Dit jaar zijn de boten nog rijker opgemaakt met grote hoeveelheden groenten en fruit en prachtige bloemen en planten. De arrangementen waren soms in bescheiden pastel en ton-sur-ton kleuren en dan weer zeer kleurrijk en contrasterend verwerkt. De muziekgezelschappen zorgden ook dit jaar weer voor een gezellig spektakel op het water.
Het Varend Corso Westland werd dit jaar voor de dertiende maal georganiseerd. Op vrijdag 30 juli gaf Wubbo Ockels samen met Lady Camilla van de Openingsboot het startsein en begonnen de ruim zestig boten aan hun zeventig kilometer lange tocht door alle kernen van het Westland en verschillende omliggende gemeenten.
Tijdens de rondvaart waren de prijswinnaars in de verschillende categoriën al bekend en een aantal boten voer dan ook trots met hun titel rond.Op zondagavond zijn de figurantenprijzen uitgereikt. Dorpskern Kwintsheul werd eerste met titel Michael Jackson en kreeg van de jury een groot compliment: drie dagen lang bleven de verschillende Michaels in hun rol. Dorpskern Poeldijk won de tweede en dorpskern Wateringen de derde prijs in de categorie beste figuratie.
Bekijk hier en hier een fotoreportage van het Varend Corso 2010.
Meer over dit evenement
Veel belangstelling Varend Corso ( 02-08-2010 )Corso vaart door Westland ( 31-07-2010 )
Vreemde vogels varen door Westland ( 30-07-2010 )
Varend Corso Westland dingt mee naar Westland Inspiratie Award ( 17-05-2010 )
Varend Corso in teken van Vreemde Vogels ( 01-12-2009 )


