Welkom | Registreren | Inloggen | Help | Contact
donderdag 24 mei 2012

Uit & Cultuur

 Foto: Marco van der Steen
Foto: Marco van der Steen
Geplaatst op: 05-04-2011 om 08:40 uur
Terug in de tijd met….

Projectkoor Westland zingt de Beatles

door webreporter Els van der Valk

Het Naaldwijkse Wilhelminaplein is bij uitstek geschikt om tijdens het winkelen even te relaxen met een drankje. Het kan dan ook niet anders of het is er druk deze zaterdag in april. De zon schijnt en de terrasjes lokken. Hoewel ik geniet van het zonnetje en een kop koffie met gebak hijs ik me na een halfuurtje overeind. Mijn doel vanmiddag is de Grote Kerk. Hier treedt Projectkoor Westland op met haar Beatleproject. De eerste in een rij van voorlopig vijf.

Geen band heeft zoveel invloed gehad op de moderne popmuziek als The Beatles. Met 13 albums en 186 songs legde het Engelse viertal de basis voor de moderne popmuziek. Als brave burgers lieten zij een geheel nieuwe sound los op de  wereld. Geleidelijk aan veranderden zij van ideale schoonzonen in mother’s worst nightmare! Hun muziek veranderde mee maar is tot op de dag van vandaag nog steeds erg populair.

De Beatles hebben eigenlijk geen introductie nodig, dus we beginnen gewoon, aldus Peter Dingemanse, dirigent van  Projectkoor Westland

In een halfvolle kerk, waar vanavond ook nog het Westlands Mannenkoor optreedt geniet ik van o.a; When I’m sixty-four, Hey Jude, Penny Lane, She’s Leaving Home en Yesterday. De enthousiaste klanken zijn buiten te horen en menig nieuwsgierig passant laat zich verleiden hierdoor en schuift aan. Zo is het al met al nog behoorlijk gevuld en iedereen geniet. We laten de muziek uit onze tienerjaren over ons heen komen en die paar valse nootjes vergeven we hen graag. Deze uitzonderlijk mooie lentedag wordt volgens de berichten morgen alweer teniet gedaan dus als toegift klinkt  But tomorrow may rain so I’ll follow the sun, wel zeer toepasselijk!

Voor wie dit leuke evenement gemist heeft volgen hier nog een paar data waarop Projectkoor Westland het miniconcert herhaalt.

Zaterdag 16 april in de Noviteit, Monster, maandag  18 april in verzorgingshuis Humanitas, Hoek van Holland, zaterdag 4 juni in Westland Podium, het Westerhonk, Monster, zaterdag 11 juni in De Naald, Naaldwijk. Hier zingen zij echter maar drie nummers als aanvulling op het concert voor jonge muzikanten, uitgevoerd door Muziekschool Westland.

Reageren op dit artikel

Log dan in of registreer u nu.

Uitagenda