12.9 °C
Westlands Weer
heldere lucht
Windrichting WNW
Windsnelheid 2
Welkom | Registreren | Inloggen | Help | Contact
donderdag 24 mei 2012

Zakelijk

 Edward van Rijn: “Ik vind het altijd leuk om te combineren.”            Foto: Frank Kraft
Edward van Rijn: “Ik vind het altijd leuk om te combineren.” Foto: Frank Kraft
Geplaatst op: 11-03-2011 om 07:30 uur
Edward van Rijn (Van Rijn Vastgoed BV):

‘Maak van je hart geen moordkuil’

Edward van Rijn is een creatieve vastgoedontwikkelaar, die als initiator graag out of the box denkt. Zijn netwerk is net zo groot als zijn schoenmaat. Een maatje of vier groter dan modaal. Edward’s verhaal heeft geen kapstok nodig, zijn verhaal is de kapstok.

door Jan Cammeraat

Op zijn tweede jaar verhuisde Edward van Rijn naar Rotterdam. Inmiddels heeft hij de lengte van Herman den Blijker en net zo’n rappe tong als Jules Deelder. “Na mijn makelaarsopleiding en de Neprom ontwikkelingscursus heb ik zeven jaar bij de gemeente Rotterdam gewerkt. Daar leidde ik zowel kleine als omvangrijke bouwprojecten. Ik kreeg regelmatig complexe vastgoedprojecten toegewezen omdat mijn collega’s wisten dat ik een perfectionist ben. Negentien jaar geleden heb ik Van Rijn Vastgoed BV opgericht. De eerste drie jaar werkte ik nog bij de gemeente Rotterdam. Uiteindelijk ben ik als zelfstandig vastgoedontwikkelaar verder gegaan.”

Initiator
Edward ontwikkelt vastgoed door heel Nederland maar de concentratie ligt in Rotterdam, Den Haag en Westland. Hij heeft een omvangrijk netwerk van vaste partners, zoals architecten, bouwbedrijven en financiële instellingen. “Ik ben vaak initiator van projecten. Ik zoek locaties voor opdrachtgevers en ik krijg locaties aangeboden om te ontwikkelen. Dat kunnen oude/lege kantoorpanden, fabrieksterreinen of woningbouwlocaties zijn. Ik bedenk steeds wat interessant en mogelijk is. Daarbij werk ik eerst met kengetallen om haalbaarheidsberekeningen te maken. Vervolgens stuur ik architecten aan en werk ik samen met grote bouwbedrijven om zowel kleinschalige als grootschalige projecten te realiseren. Ik ben niet alleen gefocust op het project maar denk ook in het algemeen belang, zoals het realiseren van duurzame en betaalbare woningen. Het verhaal moet altijd kloppen. Voor de economische crisis ontwikkelde ik vaak grote woningbouwprojecten. We zouden bijvoorbeeld een woontoren van zeventig meter hoog ontwikkelen. Dat project hebben we uiteindelijk niet opgestart. Je moet als vastgoedontwikkelaar altijd scherp opletten en weten wat er in de maatschappij gebeurt.”

Thinking out of the box
Edward is een ideeënmaker die graag out of the box denkt. Daarom wordt hij regelmatig gevraagd om in een denktank mee te brainstormen over vastgoedontwikkelingen. Binnenkort start hij bijvoorbeeld een project met gestapelde villa’s. Dat zijn appartementen met grote balkons. “Ik ben niet alleen creatief in het ontwerp van een gebouw maar ook creatief om samen met mensen en bedrijven vastgoedprojecten te realiseren. Dat kan zijn als er een locatie is maar het kan ook zijn dat een opdrachtgever een idee heeft en daarbij een locatie zoekt. Dan weet ik ook de weg. Ik ben meestal vanaf het beginstadium bij projecten betrokken. Zo denk ik al drie jaar mee over de mogelijke nieuwbouw van stadion Feijenoord. Ik zit in het team omdat ik out of the box kan denken en vaak aparte ideeën heb. ideeën aandragen is zeker een toegevoegde waarde. Ik durf ze ook uit te spreken. Ik zeg wat dat betreft altijd wat ik vind en maak van mijn hart geen moordkuil. En als anderen daar een probleem mee hebben, dan is dat hun probleem. Zo ben ik nu eenmaal. Wat mij betreft zouden meer mensen hun gedachten open moeten uitspreken.”

Kleurrijk
Hij ontmoette zijn vrouw Jeannette Korteweg in de Baja Beach Club in Rotterdam. Daar was hij voor de laatste bespreking over de opening van de Baja Beach Club in Barcelona, een horecaproject waaraan hij mee heeft ontwikkeld. Edward was toen veertig. “Jeannette is een Naaldwijkse tuindersdochter. Toen ik haar voor het eerst aansprak, bleek zij al bezet. Een half jaar later sprak ik haar heel toevallig opnieuw. Toen was ze vrijgezel. We hebben anderhalf uur gepraat en ik heb haar vervolgens mijn telefoonnummer gegeven. Gelukkig belde ze mij een paar dagen later op en zijn wij met elkaar op stap gegaan. Jeannette was direct de vrouw van mijn leven. We hebben een zoon van bijna dertien (Quinten) en een dochter van elf (Esmee). Mijn zoon voetbalt en mijn dochter danst en loopt soms kindermodeshows. We wonen nu bijna dertien jaar in de Pijlentuinen in Naaldwijk. Perfect voor de kinderen. Tien jaar geleden heb ik Jeannette op mijn knieën bij de roltrap van de Bijenkorf ten huwelijk gevraagd. Zij heeft modeopleidingen gevolgd en werkt parttime bij Joepie Kinderkleding in ‘s-Gravenzande. Gezondheid is voor ons heel belangrijk. Dan kun je ook goed voor je werk en je gezin zorgen. Ik ben altijd met kleuren bezig. Mijn keuze voor kleding en accessoires, zoals zonnebrillen, horloges en schoenen, is een afspiegeling van de manier waarop ik tegen projecten aankijk. Ik vind het altijd leuk om te combineren. Ik heb bijvoorbeeld meer schoenen (maatje 47, red.) dan Jeannette.”

Inspired by Westland
Westland is volgens Edward een enclave in Nederland. “Westlanders zijn self supported en dat willen ze volgens mij ook graag zo houden. Ik sponsor het project Inspired by Westland en heb zeker goede ideeën om Westland beter op de kaart te zetten. Met bijvoorbeeld Herman den Blijker als ambassadeur, die in Westland geteelde producten kan aanprijzen. Ik heb laatst ook gebrainstormd over een verscentrum aan het einde van de A20, met een restaurant en een winkel met producten die in het Westland geteeld worden. Dat zou toch een super ingang van Westland zijn. Met een mooie jachthaven erbij kun je met de sloep boodschappen doen. Dat kan een mooie attractie worden. Ik heb het idee dat er veel mensen bezig zijn om Westland te promoten maar dat een zekere samenhang ontbreekt. Ook ben ik gevraagd om mee te denken over de problemen rond de ontwikkeling van de Westlandse Zoom en andere grondposities van de Gemeente Westland. Die ontwikkeling is door de crisis in de bouw gestagneerd, maar de rente die moet worden betaald over de grond die nog niet is verkocht, is enorm en die tikker loopt nog steeds door. Ik ben blij dat de Kamer van Koophandel Westland nu het initiatief heeft genomen om samen met de gemeente en het bedrijfsleven te brainstormen over alternatieven om de rentetikker te stoppen. Ik heb dit jaar met een lachend gezicht mijn contributie voor de Kamer van Koophandel betaald.”
“En oh ja, nog even iets heel anders”, zegt Edward terwijl ik mijn schrijfgerij net in mijn tas heb opgeborgen. “Afgelopen zaterdag is de fiets van Jeanette gestolen. Gewoon overdag op het Wilhelminaplein! Ik zou aan burgemeester Van der Tak graag willen vragen of hij...”, helaas is dit artikel te kort om zijn creatieve boodschap aan onze burgemeester nog mee te nemen. Maar hij zal hem zijn idee waarschijnlijk binnenkort persoonlijk wel vertellen.

Reageren op dit artikel

Log dan in of registreer u nu.

Uitagenda