Zakelijk
Stijging aantal starters in regio Westland in 2011
Het starten van een eigen bedrijf bleek ook in 2011 weer aantrekkelijk. In de regio Westland zijn 773 ondernemers gestart, ten opzichte van 716 in 2010. Een stijging van 8%. "Er komt veel kijken bij het opzetten van een eigen bedrijf", aldus Sjaak van der Werf van Kamer van Koophandel Den Haag. Daarom organiseert KvK jaarlijks speciaal voor starters verschillende informatiebijeenkomsten. "In 2011 waren dat er 200", aldus Van der Werf. "Door het geven van deskundige ondersteuning en informatie, helpen we ondernemers verder te komen met hun bedrijf."
Trends
"Het starten van een eigen bedrijf komt meestal voort uit een lang gekoesterde droom. Mensen willen eigen baas zijn, zien marktkansen of willen hun kwaliteiten beter benutten", aldus Van der Werf. "Maar ook de huidige markt zorgt ervoor dat mensen voor zichzelf gaan beginnen. Fulltime of parttime. Een belangrijke trend die we hierbij zien is dat er in de regio Westland steeds meer webwinkels bij zijn gekomen. Waren er in 2006 nog 22 webshops. Eind 2011 waren dit er 134. In de regio zijn in 's-Gravenzande de meeste mensen voor zichzelf begonnen. Het beginnen van een bedrijf in de sector landbouw en visserij was in 2011 in Westland het meest in trek."
Bijeenkomsten
Om starters te ondersteunen houdt KvK inloopspreekuren, kunnen starters een adviesgesprek aanvragen en organiseert KvK seminars. Tijdens deze bijeenkomsten krijgen starters onder meer informatie over hoe ze zich het beste kunnen voorbereiden op de start van een eigen bedrijf, welke stappen ze moeten nemen en aan welke formele eisen ze moeten voldoen. In 2011 hebben circa 5.000 starters één van de 200 seminars bijgewoond bij KvK in de regio Haaglanden en Rijnland. De komende periode staat een aantal seminars op het programma, locatie Koningskade 30 in Den Haag. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden op www.kvk.nl/seminarsdenhaag. Kosten voor deelname zijn 35,- euro.
Meer in Zakelijk
Records bij competitiewedstrijd Olympus'70Landelijke campagne ‘License to dig’ van start
Gezellige opening van de nieuwe wijk Watertuinen
DB Telecom wordt kennispartner van Westbusiness
Gratis informatieavond bouwen eigen huis


